AUTOGRAND, a.s.
Budúcnosť s Mazdou

Budúcnosť s Mazdou

Na autosalóne v Ženeve sa predstaví modernizovaná Mazda6 kombi aj prelomový motor z dielne Mazda

Na ženevský autosalón, ktorý sa tradične začne začiatkom marca, si Mazda pripravila čerstvé novinky: modernizovaný model Mazda 6 vo verzii kombi či nový prelomový agregát SkyActiv-X. (zdroj: hnonline.sk)

Nová generácia spaľovacích motorov SkyActiv-X by mala zaťažiť životné prostredie ešte menej ako elektrické autá

Mazda nemá v ponuke žiaden hybrid, plug-in hybrid ani elektromobil. Napriek tomu bola v USA vyhodnotená ako značka s najnižšou priemernou spotrebou v reálnej premávke. (zdroj: pravda.sk)

Spaľovací motor čistý ako elektromotor

Mazda chce predĺžiť životnosť benzínových motorov. Vyvíja motor, ktorý by mal byť rovnako "čistý" ako elektromotor. Cestou k tomu je zvýšenie účinnosti a zníženie emisií spaľovacieho motora. (zdroj: auto.sk)

Chcete si svoje auto šoférovať sami?

Sú autonómne vozidlá, ktoré šoférujú za vás, skutočne to, čo si žiada väčšina vodičov? Alebo si chce väčšina z nich užiť radosť z jazdy? Výsledky prieskumu, ktoré boli súčasťou kampane „Mazda Drive Together“ potvrdzujú to, čo možno sami tušíte. (zdroj: joj.sk)

Rotačný motor do športovej Mazdy?

Mazda je posledná automobilka, ktorá sa venuje ďalšiemu vývoju rotačného motora, aj keď v súčasnosti ho nemontuje do žiadneho auta. Práce na vývoji nového rotačného motora stále prebiehajú, navyše vo veľkej tajnosti. (zdroj: auto.sk)

Koncept budúcej generácie hatchbacku Mazda 3 vyráža dych

Mazda Kai, koncept budúcej generácie hatchbacku Mazda3, oficiálne ukázala svoju tvár. Dizajnová štúdia sa zhmotní na autosalóne v Tokiu. Mnohé z dizajnérskych nápadov by sa mali pretaviť aj do vzhľadu budúcej generácie modelu Mazda3. (zdroj: podkapotou.sk)